Zdravotníci - Táborový zdravotník

Kdo je to zdravotník? Táborový zdravotník je zdravotnický pracovník, který je přítomen na táboře, aby poskytoval zdravotní péči a pomoc všem účastníkům tábora v případě potřeby. Jeho hlavním úkolem je zajistit, aby všechny zdravotní potřeby a případné nouzové situace byly řešeny profesionálně a rychle. Táborový zdravotník obvykle má základní lékařskou kvalifikaci, jako je například sestra nebo zdravotní bratr, a může mít specializaci v první pomoci. Je vyškolen v poskytování první pomoci při drobných poraněních, nemocích, alergiích nebo dokonce vážnějších situacích, jako jsou úrazy nebo nemoci vyžadující lékařskou intervenci.
Táborový zdravotník je klíčovým členem týmu na táboře a spolupracuje s vedoucími, instruktory a dalšími zaměstnanci, aby zajistil, že všechny zdravotní a bezpečnostní potřeby jsou řádně zajištěny. Jsou zodpovědní za vedení zdravotnické dokumentace, péči o léky a lékařské potřeby a poskytování rady a podpory účastníkům tábora i jejich rodičům.

Naši zdravotníci

Zdravotníci z řad Bandičky pomáhají mimo jiné připravovat a realizovat výcviky první pomoci dětí, dohlížejí na skladbu jídelníčku a poskytují preventivní opatření například při vyšší fyzické zátěži nebo výjimečném počasí.

Terka jako táborová zdravotnice

Hledáme nové talenty a tváře na nejlepší dětský tábor

Nové tváře i čerstvá krev se hodí a tak dáváme příležitost i zájemcům, kteří s námi na táboře nikdy nebyli. Možná právě ty máš zajímavou táborovou zkušenost, kterou bys mohl obohatit naše nadupané tábory. Chceš se stát našim novým táborovým zdravotníkem? Máme jen pár základních požadavků. Tak zapadni do naší party (Bandičky). Se vším ti rádi pomůžeme a nikdy na to nebudeš sám! S námi se na táboře neztratíš :)

Naše požadavky na táborové zdravotníky

 • Věk od 19 let,
 • být zodpovědným zdravotníkem splňující legislativní požadavky:
  • minimálně kurz ZZA - Zdravotník zotavovacích akcí
  • nebo úspěšně ukončené studium 3. ročníku oboru Všeobecné lékařství nebo Zubní lékařství
  • způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře, všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře nebo zdravotnického asistenta
 • zdravotní stav bez omezení, fyzicky a psychicky způsobilý pro práci s dětmi a vybavením,
 • aktivní, vstřícný a spolehlivý přístup k dětem, programu a kolektivu,
 • umět se základním vybavením každé táborové ošetřovny,
 • znalost běžných léčiv a jejich použití
 • být vždy o krok na před a pomáhat předcházet krizovým situacím,
 • ochota učit se nové věci,
 • akční a být pro každou srandu,
 • a schopen dodržovat standard, program, plán, režim a řád tábora.
 • Řidičský průkaz a vlastní automobil s havarijní pojistkou výhodou.

Co získáš?

Mimo zážitků, dobrodružství a osobních zkušeností do života, možnost spolupráce s lidmi s praxí v oboru, získáš plně vybavenou ošetřovnu/marodku, dále i plně uhrazený pobyt dospěláka v hodnotě 5.800 Kč + vstupy zdarma na koupaliště, zámek i vstupenky na V.I.P. představení. Na zdravotníky při úspěšné realizaci čeká zajímavý Bonus.

Potvrzení dobrovolné praxe a kreditů pro zdravotnické a pedagogické školy

Chodíš na školu, která vyžaduje potvrzení o dobrovolné praxi například z dětského tábora? Taková potvrzení běžně našim zdravotníkům vystavujeme. Stačí si jen o něj říci.

Mrkni na termíny níže a ozvi se telefonicky nebo vzkazem.

Termíny jednotlivých turnusů

Máš zájem se k nám přidat? Stačí se ozvat. Zavolej nebo nám napiš.

Dejte nám vědět, jak to vidíte?!

Přidejte se k nám a začněte měnit svět k lepšímu ještě dnes.

Už stačí jen a my se vám co nejdřív ozveme